Laiškas iš Barselonos, 2001.10.30
Brangieji Suzuki draugai, mokytojai ir tėvai,

Aš siunčiu Jums nuoširdžiausius linkėjimus iš Barselonos, kur atsirado galimybę per draugo kompiuterį pažiūrėti Jūsų nuostabią svetainę. Barselonos Suzuki pianino grupės tėvai norėtų Jus pasveikinti su puikiai pavykusiu darbu- Jūsų svetainė yra ne tik įdomi, bet ir informatyvi. Būtinai perduokite nuoširdžiausius linkėjimus Smilčiui ir jo šeimai. Aš dažnai galvoju apie jį ir jo piešinį, kurį jis nutapė po rugsėjo 11 d. įvykio (NY tragedijos) ir kuris yra siaubingai jaudinantis ir stiprus darbas vardan taikos. Dar Lietuvoje jo man padovanoti darbai bus pakabinti ant mano studijos sienų, kai aš vėl pradėsiu mokyti savo mokinukus Briuselyje.

Aš nesenai vėl žiūrėjau video medžiagą apie dr. Suzuki, kuri buvo nufilmuota Japonijoj, kai jam buvo 93 metai. Tai taip vadinamas „10,000 Spindinčių Žvaigždių” (angl., „Twinkling Stars”) koncertas ir aš tikiuosi, kad galėsiu Jums jį parodyti, kai sekantį sykį atvyksiu į Lietuvą. Tame dokumentiniame jis dažnai kalba apie savo aistrą darbui ir svajonę pasiekti viso pasaulio vaikus, kad padėtų jiems atskleisti savo galimybes ir tapti žmonėmis, norinčiais padėti kitiems. Mes visi esame atsakingi už geriausių vaiko savybių ugdymą ir muzika yra kelias, leidžiantis pasiekti visus, nemokant kalbos.

Daugelis tėvų pastebėjo, kad dėka kantraus darbo, jų vaikai išsiugdė geresnę koncentraciją ir išmoko kaip nepasiduodant siekti tikslo. Pianino mokytoja Matsumote (Japonija) misis Kataoka lygina vaiko protą su kompiuteriu, kuris išsaugoja tai, ką dažniausiai išgirsta iš tėvų ir augdamas visa tai naudoja. Štai kodėl yra taip svarbu vaikui duoti teisingą ir teigiamą supratimą apie save, ypač pasaulyje kur jie susidurs su tiek daug neigiamų dalykų. Pats Suzuki sako: „Mes turime nepasiduoti ugdant vaiką. Nebūna tokių vaikų, kurių negalima išlavinti. Muzika gali atverti vaiko širdį ir duoti gražesnį supratimą apie gyvenimą.” Aš manau, kad visiems mums reikia drąsos ir didelių širdžių ateitiems dienoms, bet vaikai gali mums padėti žvelgti į ateitį ir judėti pirmyn su gyvenimiška stiprybe.

Su meile,
Ruth Miura